Array

Мисија и цел

Во време на брз технолошки развој, глобализација, информатичка револуција и реформи во образовнието, се трудиме, подготвени да го дочекаме, прифаќајќи ги промените и новонастанатите услови како предизвик, борејќи се за својата позиција и афирмација со постигнување на нови применливи знаења, квалитет, иновативност и искористување на сите внатрешни потенцијали на училиштето.

 

Home
Ученици од Гимназијата во Троген - Швајцарија PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
среда, 20 март 2013 11:29

Ученици од гимназијата „Добри Даскалов“ со менторот проф. по англиски јазик Донка Лалкова во периодот од 11.03.2013 година до 29.03.2013 година престојуваат во Троген – Швајцарија како интеркултурна размена во рамките на проектот „Имплементација на Конвенцијата на правата на детето во Македонија“ кој го спроведува коалицијата на младински организации СЕГА, а е финансиран од Детската Фондација Песталоци (Pestalozzi Children’s Foundation).

Покрај учеството во многу работилници учениците ќе се здобијат и со многу знаења, ќе разменат искуства, но во истовреме ќе ги запознаат природните убавини на Швајцарија.

Им посакуваме пријатен престој во Швајцарија и се надеваме дека учениците ќе се вратат полни со енергија и желба за постигнување подобри резултати, а стекнатото искуство искуство ќе го споделат со останатите ученици.

Trogen Svajcarija mart 2013

Последно освежено на среда, 20 март 2013 12:09
 

Креативно катче

Банер

Кажи нешто

Банер

Стани гимназијалец!!!

Банер


Кодекс за однесување на учениците

Банер

Флаер

Банер
Facebook Image

е-списанија

Youtube Channel
Wiki

Wikipedia

Go macedonian english german french italian

Систем за е-учење

Банер

iOERc.mk

Банер

DIGITeachEUrope

Банер

Отворени едукативни ресурси

Огласна табла

Банер

Информации за Државна матура

Банер

Времетраење на часовите

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер